Over Ons – 2022

Corona heerst nog steeds

CORONA of COVID …… we schrijven dit nog maar eens met hoofdletters want bij het begin van 2022 beheerst Corona nog steeds ons leven heel erg. Sinds 12 november 2021 zitten we weer in een gedeeltelijke lockdown en die wordt 16 december gewijzigd in een strenge lockdown. Alles zit helemaal op slot; De horeca, de winkels, scholen, sportscholen en theaters. Alweer lege straten, weer geen feestjes en verjaardagen, geen concerten of op visite, niet meer dan met 4 personen bij elkaar en dat nog steeds op 1.5 meter afstand. Een hele stille Kerst.

Voor ons betekende dat wederom géén Nieuwjaarsconcert op 2 januari 2022 maar er gloorde licht aan de horizon. Eind januari worden de Corona maatregelen voor het grootste gedeelte geschrapt en kunnen we de repetities weer oppakken.

Harmonieorkest

Een nieuwjaarsconcert zat er niet in maar Carnaval kan weer gevierd kan worden. Het is een stralend zonovergoten Carnavalsweekend en we pakken allemaal de “draad” weer op alsof er geen pandemie en geen lockdowns zijn geweest. Op zondag luisteren we de Carnavalsmis op en op Carnavalsmaandag lopen we uiteraard mee in de “Bonte Klummesje Sturm”. Het is de opwarming voor de Einzelgänger optocht die halfvasten dan toch door de Klimmense straten trekt na 2 jaar uitstel. De Harmonie, als laatste in de optocht, presenteert zich groots en mooi in uniform met corsages en speelde het Limburgs volkslied na de prijsuitreiking.

Zondag 10 april verlenen we medewerking aan een benefiet concert van zangkoor St.Caecilia uit Ransdaal. In de Borenburg wordt een mooi gezamenlijk Benefietconcert gegeven met een spectaculaire opbrengst van € 10.000 voor de ALS Stichting.

Vrijdag 15 april hebben we dan de Jaarvergadering en zaterdag 16 april een feestavond waarop we de vele jubilarissen van 2021 en 2022 huldigen. Tijdens de jaarvergadering is Felix Paulissen aftredend en niet herkiesbaar. Na bijna 23 jaar bestuurslid waarvan 11 jaar voorzitter neemt Felix afscheid. Felix en pater Jan Bos worden benoemd tot erelid tijdens de feestavond.

De feestavond begon met het huldigen van de vele jubilarissen die werden toegesproken door een medemuzikant en dat leverde heel verrassende onthullingen en hilarische momenten op. Ook onze gedecoreerden Marga en Math werden nog muzikaal gehuldigd. Nadat alle huldigingen gedaan waren verplaatsten we ons naar het café waar nog lang gefeest werd.

We begeleiden met Pinksteren de communicantjes naar de kerk en brengen aansluitend een serenade. Ook tijdens de Bronk geven we groots acte de préséance en op vrijdagavond 15 juli geven we een zomerconcert op het Dross. De Limpensplein. Het is al weken prachtig zomerweer en zo ook op deze vrijdagavond. Het jeugdorkest opent de avond en aansluitend verzorgt het Harmonieorkest een mooi concert voor een vol plein. Ook het mannenkoor St. Remigius verleent medewerking. Na dit concert begint de zomervakantie!

In September starten we direct met voorbereidingen voor Clumma 10. Locatie is het Theater in Gaia Event Center. Een hele mooie locatie met veel mogelijkheden. Twee leden (slagwerker Stef Moonen en trompettist Luuk Nicolaes) hebben de muzikale organisatie op zich genomen en met de dirigent een uitdagend idee voorgelegd. Space Oddysee is de titel. Filmmuziek van films die over de ruimte gaan met bijpassende filmbeelden en licht op de achtergrond.

Zaterdag 19 november zal een onvergetelijke avond zijn voor onze Vaandeldrager Marcel Bemelmans. Hij wordt in de narrentempel van de Molmuus uitgeroepen tot Prins Carnaval. Samen met zijn vriendin Prinses Lisa Sluismans heersen zij over het Molmoezeriek deze Carnaval.

Klarinettist Guus Blezer stopt helaas als muzikant en concertmeester bij de Berggalm i.v.m. verhuizing naar Wageningen. Hij zal tijdens het nieuwjaarsconcert in januari 2023 worden benoemd tot erelid.

Dan loopt het jaar weer ten einde en blijft nog de activiteiten rond Kerstmis. Daags voor Kerst spelen een grote groep leden van de Harmonie Kerstliedjes bij de middenstanders van Klimmen.

Nieuw dit jaar is dat gestart wordt bij Wozoco “Aan de Linde” en de afsluiting is bij het “Andere Wonen” op de Klimmenderstraat. De senioren genieten enorm van de kerstmuziek. Ook de inwoners die bij de winkeliers hun boodschappen doen waarderen het optreden.

Jeugdorkest

Het jeugdorkest heeft een héél druk jaar gehad. Bij de start na de lockdown is er nog geen nieuwe dirigent en staat het orkest nog onder leiding van interim dirigent Hugo Pieters. 6 februari is de eerste repetitie na de lockdown voor het jeugdorkest. Op 4 april volgt het nieuws dat Josette Aerts als nieuwe dirigent aan de slag gaat.

Tijdens de feestavond op 16 april worden beschermvrouwe Philma en beschermheer Sjir door het jeugdorkest verrast met een cadeau vanwege hun jubilea en bijzondere verdiensten voor het jeugdorkest. Op 21 mei de traditionele quizavond. Op 1e Pinksterdag is traditiegetrouw de dag van de Communicantjes. Het jeugdorkest luistert de H. Mis op. Op vrijdagavond 15 juli opent het jeugdorkest het zomerconcert op het Dross. De Limpensplein. Twee dagen later, zondagmorgen 17 juli is er alweer een optreden, nu bij Het Andere Wonen. Het blijft druk voor het jeugdorkest, want dan is er nog het kampweekend op 23 en 24 juli. In de wei bij Philma en Henk werden voor de 10e keer o.a. spellen gedaan, een quiz en Happy Stones beschilderd. Daarna is het dan eindelijk vakantie!

18 september starten de repetities weer en moet er meteen hard gewerkt worden voor het Pannenkoekconcert dat 9 oktober in Schin op Geul wordt georganiseerd. Samen met Jeugdorkest Ubachsberg en jeugdorkest van Walram is het een leuke muzikale morgen met uiteraard pannenkoeken tussen de optredens door.

20 november komt de Moezeband naar Op d’r Plats voor een optreden. Als afsluiting spelen het jeugdorkest en de Moezeband samen o.l.v. dirigent Maurice Winthagen

En dan moet er gerepeteerd worden voor het Kerstconcert van 17 december op uitnodiging van het Mannenkoor in zaal van Grand Café Clumme. 24 december luistert het jeugdorkest de H. Mis op voor een redelijk goed gevulde Kerk.

Het ledenbestand

Leden

Het totaal aantal leden blijft net als vorig jaar staan op 85

Jubilarissen

Wij hebben in 2022 de volgende jubilarissen:

  • Sjir Winthagen: 65 jaar muzikant en lid van de Berggalm
  • Guus Blezer: 50 jaar muzikant en lid van de Berggalm
  • Anita Klinkenberg: 40 jaar muzikant en lid van de Berggalm
  • Richard Konings: 25 jaar muzikant en lid van de Berggalm

Afscheid nemen hoort ook bij het leven

Wij namen afscheid van Lid van Verdienste Harrie Bertrand, hij is begin december overleden.

Nieuw leven was er ook

Carlyn en Glen werden op 18 november trotse ouders van zoontje Fedde die zo lief was te wachten tot na Clumma zodat Carlyn nog kon meespelen.

Bestuur

Het bestuur wordt gevormd door:

  • François Verhoeven [voorzitter]
  • Ger Linden [vice-voorzitter]
  • Anita Klinkenberg [penningmeester]
  • Ria Morshinkhof [secretaris]
  • Richard Konings [orkest coördinator]
  • Chris Smeets [jeugd]
  • Nicole van Tilburg [opleidingscommissie]
  • Armand Winthagen [programmacommissie]